Siirry sisältöön
Kokoomusfoorumille
Liity jäseneksi

Keski-Suomen Kokoomus

  • Etusivu
  • AjankohtaistaLaajenna
    • Tapahtumat
  • Puoluekokous 2026
  • Eduskuntavaalit 2027
  • EdunvalvontaLaajenna
    • Aluevaltuusto
    • Maakuntavaltuusto
    • Kansanedustajat
    • EU-komissaari
  • Ota yhteyttä
Keski-Suomen Kokoomus
Uutiset

Järjestösymposium Keuruulla 20.-21.5.

7.4.2022 Lukuaika 1 Minuutti

Keski-Suomen, Pirkanmaan, Pohjanmaan ja Satakunnan Kokoomuksen perinteinen Järjestösymposium pidetään 20.-21.5.2022 Keuruulla, hotelli Keurusselässä. Ohjelmaa alkaa pe 20.5. klo 19.00 (ruokailu/kahvit ja majoitus klo 18.00).

Ohjelmassa Ulkopoliittisen instituutin johtaja Mika Aaltolan katsaus Euroopan kohtalon hetkiin ja Nordic West Officen toimitusjohtaja Risto E. J. Penttilän analysoi Suomen geopoliittista asemaa.

Kokoomuksen puheenjohtaja Petteri Orpo johdattaa keskustelua vuoden päästä siintäviin eduskuntavaaleihin ja ajankohtaisiin poliittisiin aiheisiin, kuten Suomen ulko- ja turvallisuuspoliittiseen tilanteeseen ja loppukauden oppositiotaipaleeseen.

Europarlamentaarikko Henna Virkkunen tuo tuoreet terveiset Brysselistä ja kansanedustaja Paula Risikko puolestaan eduskunnasta sekä hyvinvointialueiden käynnistymisestä.

Perjantai-illan erinomaisen ohjelman päätteeksi on tarjolla laadukasta yhdessäoloa tanssiorkesteri Neitosten johdolla. Neitoset on tanssiorkestereiden Suomen mestari vuodelta 2019.

Osallistumismaksu:
Osallistumismaksu on 40 e, joka sisältää viikonlopun ohjelman, kokouskahvit, lauantain aamupalan ja lounaan, kylpylän sisäänpääsyn (klo 14-20) ja tanssilipun.

Paketin voi varata myös perjantai-iltapäivän buffetpäivällisellä, jonka hinta ennakkoon varattuna 23 e (paikanpäälllä maksamalla 28,50 e).

Majoitus:
kahden hengen Superior-huone 78 €/henkilö (156 €/huone)
kahden hengen Standard -huone 68 €/henkilö (136 €/huone)
Huom! Yhden hengen Standard-huoneet varattu, varattavissa 2hh huonekaverilla tai 1hh Economy-huoneita..

Hotellimajoitus varataan ilmoittautumisen yhteydessä ja se maksetaan kokonaisuudessaan majoittumisen yhteydessä.

Hotelli Keurusselän läheisyydessä on tarjolla myös ns. mökkimajoitusta. Loma-asunnon hinta 175 €/vrk, sis. liinavaatteet ja pyyhkeet kuudelle henkilölle.

Ilmoittautumiset 9.5. mennessä.

Tilaisuuteen voidaan ottaa 100 ensimmäistä ilmoittautunutta. Ilmoittautuminen on sitova.

Tilaisuutta ei striimata.

Tilaisuus laskutetaan ilmoittautumisen jälkeen. Lasku tulee sähköpostilla.

Lisätietoa ja ilmoittautuminen: https://kilta.kokoomus.fi/tapahtumanhallinta/tapahtumatiedot.aspx?id=4266

Avainsanat: #järjestösymposium

Artikkelien selaus

Edellinen Edellinen
Aluevaltuustoryhmän linjauksia tulevaan strategiaan
SeuraavaJatka
Tuulivoima vahvistaa energiatuotannon omavaraisuutta

Kokoomus.fi uutisia

  • Puolustusvaliokunnan kokoomusedustajat: Naisiin kohdistuvalle häirinnälle on oltava nollatoleranssi
  • Marko Kilpi: Lapsen ei pidä joutua katsomaan väkivaltaa kotonaan – Suomeen säädettävä lapsirauharikos
  • Kokoomuksen puoluekokous hyväksyi puolueen uudistetun tavoiteohjelman
  • Kokoomuksen puoluekokous valitsi puolueelle varapuheenjohtajiston
  • Kokoomuksen puoluekokous valitsi Arto Satosen puoluevaltuuston puheenjohtajaksi ja uuden puoluevaltuuston vuosille 2026–2028

Verkkouutiset.fi

  • ”Toivottavasti Ukraina saa iskujen kierteelleen jatkoa”
  • IL: Sofia Virta palauttaa palkkiotaan
  • Isä väittää LV:ssä: Päiväkoti muutti saattopaikat maksullisiksi
  • IS: Nordea hukkasi asiakkaan rahat
  • Juhannussäässä tapahtuu käänne, lämpötila voi nousta hellelukemiin

Seuraa meitä

Facebook Twitter Instagram

© 2026 Keski-Suomen Kokoomus

Vieritä ylös
  • Etusivu
  • Ajankohtaista
    • Tapahtumat
  • Puoluekokous 2026
  • Eduskuntavaalit 2027
  • Edunvalvonta
    • Aluevaltuusto
    • Maakuntavaltuusto
    • Kansanedustajat
    • EU-komissaari
  • Ota yhteyttä
Haku